Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów. Funkcjonariusze użyli broni służbowej

Data publikacji 15.12.2015

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował ich nożem i mieczem. Do zdarzenia doszło w momencie podejmowania przez nich interwencji związanej z awanturą domową w jednym z mieszkań na terenie miasta. W trakcie działań funkcjonariusze użyli broni służbowej. Po opatrzeniu mężczyzna trafił do szpitala specjalistycznego.

Do zdarzenia doszło 14 grudnia br. około godz. 19.30. Legniccy policjanci zostali wezwani na interwencję domową w związku z agresywnym zachowaniem nietrzeźwego mężczyzny. Funkcjonariuszy o pomoc poprosiła jego konkubina. Po przybyciu na miejsce i wejściu do mieszkania policjanci zostali zaatakowani przez napastnika, który rzucił się na nich trzymając w dłoniach nóż i miecz.

Pomimo wezwania do odrzucenia niebezpiecznych przedmiotów mężczyzna nadal atakował funkcjonariuszy. W związku z tym jeden z nich po oddaniu strzału ostrzegawczego użył broni w stosunku do podejrzanego raniąc go w nogę. Mężczyzna po udzieleniu pomocy medycznej został umieszczony w szpitalu specjalistycznym.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony