Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 142 zarzuty za oszustwa przy sprzedaży środków farmaceutycznych

Data publikacji 15.12.2015

Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali mężczyznę ,podejrzanego o oszustwa związane ze sprzedaży środków farmaceutycznych. Wśród oferowanych rzeczy były leki wczesnoporonne oraz specyfiki na bóle stawów. Zatrzymany usłyszał 142 zarzuty, a w wyniku wyłudzenia spowodował straty na prawie 40 tys. zł. Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie zatrzymali 23-letniego mieszkańca Bierutowa, podejrzanego o szereg o oszustw przy sprzedaży produktów leczniczych. Jak ustalili policjanci, sprawca działał w okresie od października 2013 do października 2014 roku, w tym czasie wystawiając na portalach internetowych ogłoszenia dotyczące sprzedaży m. in. leków wczesnoporonnych, które na terenie Polski dostępne są tylko na receptę. Wśród poszkodowanych znaleźli się również mężczyźni, którzy korzystali z innych ogłoszeń zamawiając specyfiki na bóle stawów. W celach przestępczych sprawca przygotował sobie kilka kont, na które trafiały pieniądze ze sprzedaży.

Koszt wystawionych specyfików wahał się od 150 do 360 złotych za kilka tabletek. Osoby zainteresowane otrzymywały paczki, w których po ich otwarciu nie było nic lub znajdowały się tam luzem zapakowane tabletki i instrukcje ich dawkowania. Niestety nie były to zamówione specyfiki, a jedynie tabletki na bóle głowy. Kupujący albo zażywali je zgodnie z otrzymaną instrukcją, albo orientowali się, że padli ofiarą oszusta. Jak ustalili funkcjonariusze w tej sprawie poszkodowane zostały 142 osoby z całego kraju, a oszust wyłudził prawie 40 tys. zł.

Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne oszustwo. W chwili obecnej zgromadzony w tej sprawie materiał zostanie przekazany do prokuratury. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony