Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli torebki z zastrzeżonymi znakami towarowymi o wartości ponad 830 tys. zł

Data publikacji 16.12.2015

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi zabezpieczyli 830 torebek znanych firm, które wprowadzane były do obrotu w podłódzkim centrum handlowym. Policjanci dotarli również do hurtowni skąd towary były dostarczane. Już na wstępnym etapie czynności potwierdzono, że znajdujące się w ofercie sprzedaży torebki nie są oryginalne. Prawo Własności Przemysłowej za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu policjanci gromadzili materiał dowodowy wskazujący na handel towarami z zastrzeżonymi znakami. W konsekwencji 15 grudnia 2015 roku, z prokuratorskim postanowieniem, pojawili się w czterech wytypowanych stoiskach centrum handlowego i hurtowni gdzie handlowano torebkami. Policjantom asystowali przedstawiciele firm, których podróbki oferowane były do sprzedaży. Już na wstępnym etapie czynności potwierdzili, że znajdujące się w ofercie sprzedaży torebki nie są oryginalne. Ostateczna opinia należeć będzie jednak do powołanego w sprawie biegłego. Taka opinia może być podstawą do postawienia ewentualnych zarzutów  właścicielowi hurtowni i stoisk. Prawo Własności Przemysłowej za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Producent oferuje oryginalne torebki w cenach od 1500 do 2000 złotych a zabezpieczony towar z zastrzeżonymi znakami sprzedawany był na stoiskach w cenach hurtowych od 40 do 80 złotych. Szacunkowe wyliczenia wskazują, że wartość zabezpieczonych torebek jest nie mniejsza niż 830 tysięcy złotych.

(KWP w Łodzi / mw)
 

  • Zabezpieczony towar
  • Zabezpieczone torebki
Powrót na górę strony