Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w przestępczość narkotykową

Zlikwidowana wytwórnia amfetaminy, przejęte znaczne ilości środków odurzających oraz zatrzymana osoba podejrzana o przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów. Dzięki funkcjonariuszom z wydziału do walki z przestępczością narkotykową na rynek nie trafi blisko 7 kilogramów sypkiej amfetaminy. 39-letniemu Piotrowi I., który został tymczasowo aresztowany przez sąd, może grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że w mieszkaniu na terenie Woli może mieć miejsce produkcja amfetaminy. Funkcjonariusze po ustaleniu wszystkich szczegółów w tej sprawie postanowili kolejny raz uderzyć w przestępczość narkotykową. Wspierani przez policjantów z wydziału realizacyjnego, pojawili się pod adresem, gdzie mógł mieć miejsce ten nielegalny proceder.

Policjanci wylegitymowali tam 39-letniego mężczyznę. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 3 butelki z płynną amfetaminą, odczynniki chemiczne, wypełniacze, naczynia laboratoryjne, maseczki lakiernicze oraz nagrzewnicę. Wszystko wskazywało na to, że w tym miejscu odbywa się produkcja amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli także w mieszkaniu prawie kilogram sypkiej amfetaminy oraz blisko 600 porcji marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. W prokuraturze Piotr I. usłyszał zarzuty za przerabianie znacznej ilości substancji psychotropowej.  Z zabezpieczonych przez funkcjonariuszy środków można wytworzyć około 7 kilogramów gotowej  do wprowadzenia sypkiej amfetaminy. Z informacji policjantów wynika, że narkotyki te miały zostać rozprowadzone w warszawskich klubach.

39-latek odpowie także za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa może mu grozić co najmniej 3 –letni pobyt w więzieniu.

(KSP / ms)

  • Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy
  • Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy
  • Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy
  • Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy
  • Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy
  • Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy

Film Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali wywtórnię amfetaminy (format mp4 - rozmiar 4.77 MB)

Powrót na górę strony