Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polskie patrole we Włoszech

Data publikacji 18.12.2015

Od 11 grudnia 2015 r. dwóch policjantów z Polski pełni służbę patrolową we Włoszech. Do 7 stycznia 2016 r. funkcjonariusze udzielać będą pomocy polskim turystom przebywającym w Rzymie i w Watykanie oraz asystować włoskim stróżom prawa podczas czynności służbowych dotyczących Polaków. Decyzją Komendanta Głównego Policji wśród oddelegowanych znaleźli się policjanci z garnizonu mazowieckiego i lubelskiego.

Od 8 grudnia 2015 r. do 20 listopada 2016 r. Rzym oraz Stolica Apostolska gościć będą pielgrzymów z całego świata, w tym z Polski, w związku z trwającym w Kościele katolickim Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia Bożego. Znaczący wzrost liczby turystów zrodził potrzebę połączenia sił Policji z różnych państw, dlatego Policja Państwowa Republiki Włoskiej zaprosiła do udziału we wspólnych patrolach przedstawicieli Policji z Hiszpanii, USA i Polski.  

Do pełnienia służby w Republice Włoskiej oddelegowano 2 policjantów: sierż. szt. Jacka Borsuka z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz st. sierż. Daniela Dużyję z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu.

Zadania polskiego patrolu mają charakter typowo prewencyjny. Aby zagwarantować bezpieczeństwo rodakom przybyłym na uroczystości, nasi policjanci wspierają zagranicznych kolegów podczas codziennej służby. Polscy funkcjonariusze informują ponadto turystów o rodzaju oferowanej pomocy oraz uczestniczą w czynnościach służbowych wykonywanych wobec polskich obywateli.

(BMWP KGP / mw)

 

  • Polskie patrole we Włoszech
  • Polskie patrole we Włoszech
  • Polskie patrole we Włoszech
  • Polskie patrole we Włoszech
  • Polskie patrole we Włoszech
Powrót na górę strony