Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżonkowie wyłudzili 39 tys. zł

Data publikacji 18.12.2015

Kobieta, która wspólnie z mężem oszukała metodą ”na policjanta”, została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów. Małżonkowie w ten sposób wyłudzili 39 tysięcy złotych. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali 29-letnią mieszkankę Lublina, która wspólnie z mężem oszukała mieszkankę Zabrza. Oszuści wybrali coraz częściej wykorzystywana przez przestępców metodę „na policjanta”. Do 86-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza Policji poinformował, że ktoś z podrobionym dowodem osobistym chciał wypłacić pieniądze z jej konta. Fałszywy policjant polecił kobiecie wypłacić gotówkę z banku i szybkim przelewem przesłać pieniądze na wskazane przez niego nazwisko. Miało to spowodować zatrzymanie przestępcy, który chciał wykraść pieniądze z konta. W ten sposób gotówka w wysokości 39 tysięcy złotych została przesłana do 29-letniej żony oszusta. Oszustka wypłaciła pieniądze na poczcie w Lublinie, a następnie przesłała pieniądze na dwa wskazane przez męża konta, potrącając sobie przy tym tysiąc złotych "prowizji". Kryminalni zabrzańskiej komendy zatrzymali kobietę w jej mieszkaniu. Nie była zaskoczona wizytą policjantów. Przyznała się do winy, tłumacząc że nie wiedziała, że popełnia przestępstwo. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i informowanie o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy. Policjanci nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy, czy też udział w policyjnych akcjach. Policja każde zgłoszenie traktują bardzo poważnie i dokładnie je sprawdza. Pamiętajmy, że oszuści ciągle doskonalą swój "warsztat" i zmieniają schemat działania.

KWP Katowice / mag

Powrót na górę strony