Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za wprowadzanie podrobionych banknotów

Data publikacji 18.12.2015

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Krzykach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wytwarzanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów o nominałach 50 i 100 złotowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podrobionych pieniędzy oraz drukarki, na których prawdopodobnie były wytwarzane. Sprawcy płacili „podróbkami” za towary wystawiane na portalach internetowych spotykając się ze sprzedającymi. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali dwie osoby podejrzewane o wytwarzanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów o nominałach 50 i 100 złotowych. Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że sprawcy dokonują płatności za towary wystawiane na portalach aukcyjnych podrobionymi banknotami. W związku z tym analizując dotychczas zebrane w tej sprawie materiały funkcjonariusze ustalili ewentualne miejsce, gdzie mogliby oni przebywać. Wszystkie czynności poprzedzające już samo zatrzymanie były prowadzone przez wiele godzin. Podejrzewani byli kompletnie zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy, tym bardziej, że zostali zatrzymani na terenie miasta w jednej z taksówek. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili przy nich fałszywy banknot o nominale 50 złotych. Po dokładnym przeszukaniu pomieszczeń jednego z zatrzymanych zabezpieczono dwie drukarki, na których prawdopodobnie były wytwarzane „podróbki”. 

Okazało się, że zatrzymani płacili podrobionymi pieniędzmi za towary wystawiane na portalach aukcyjnych spotykając się ze sprzedającymi w okresie od 8 do 15 grudnia br. Analizując podobne sprawy policjanci dotarli do innych osób pokrzywdzonych w podobnych okolicznościach. W sumie zabezpieczono kilkadziesiąt banknotów o nominałach 50 i 100 złotowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Ma ona charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. 

Sąd na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów już zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Podrobione banknoty
  • Podrobione banknoty

Film Areszty za wprowadzanie podrobionych banknotów

Pobierz plik Areszty za wprowadzanie podrobionych banknotów (format mp4 - rozmiar 19.08 MB)

Powrót na górę strony