Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za handel nielegalnym oprogramowaniem - straty na ponad 2,5 mln zł

Data publikacji 19.12.2015

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z Wrocławia podejrzanym o sprzedaż podrobionego oprogramowania systemowego jednego ze światowych liderów w tej branży. Mężczyźni za pośrednictwem portali ogłoszeniowych i aukcyjnych wystawiali do sprzedaży nielegalne oprogramowanie. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dokumenty, klucze licencyjne oraz płyty z programami. Straty oszacowano wstępnie na kwotę ponad 2,5 mln zł. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej realizując sprawę operacyjną wspólnie z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 26 i 30 lat. 

Policjanci wykonując czynności służbowe wpadli na trop nielegalnego procederu, którym zajmowali się podejrzani i postanowili przeprowadzić kontrolę w miejscu gdzie prowadzili swoją firmę. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się w stu procentach, ponieważ w trakcie przeszukań pomieszczeń znajdujących się w na terenie powiatu wrocławskiego, zabezpieczyli m.in. dokumentację, nielegalne klucze licencyjne oraz płyty DVD z nielegalnym oprogramowaniem. 

Policjanci potwierdzili także fakt, że mężczyźni za pośrednictwem portali ogłoszeniowych i aukcyjnych wystawiali do sprzedaży nielegalne oprogramowanie systemowe, jednego ze światowych liderów w tej branży. Straty, które mogła ponieść firma posiadająca licencję na oprogramowanie oszacowano na kwotę ponad 2,5 mln zł. 

Obaj mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży cudzego programu komputerowego w celu uzyskania korzyści majątkowej, za co grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony