Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 3 listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 22.12.2015

W ręce kryminalnych z bielańskiej komendy wpadł poszukiwany 3 listami gończymi 33-letni Artur C. Poszukiwany od kilku miesięcy ukrywał się przed odpowiedzialnością karną. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi za kratkami. Mężczyzna odpowie również za posiadanie amfetaminy i ukrywanie cudzego dowodu osobistego.

Kryminalni z Bielan od kilku tygodni prowadzili poszukiwania mężczyzny, podejrzanego o posiadanie broni palnej bez zezwolenia, uszkodzenie ciała i naruszenie miru domowego. Okazało się, że 33-latka szuka nie tylko bielańska policja, ale również wolska, praska i mokotowska. Za mężczyzną trzy sądy rejonowe wydały listy gończe. Mężczyzna uchylał się przed odbyciem kary pozbawienia wolności. Policjanci z Bielan przez cały czas sprawdzali wszelkie informacje dotyczące miejsca jego pobytu. Mężczyzna za kratkami miał spędzić najbliższe kilka miesięcy.

Policjanci z Bielan, realizując czynności w przedmiotowej sprawie, uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna może przebywać na terenie dzielnicy. Mundurowi rano udali się na miejsce i natychmiast przystąpili do działania. Artur C. nie chciał otworzyć mieszkania policjantom. Na pomoc zostali wezwani strażacy. Po kilkudziesięciu minutach udało się policjantom nakłonić mężczyznę, aby dobrowolnie otworzył drzwi.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci w bębnie pralki znaleźli zawiniątko z białym proszkiem oraz dowód osobisty należący do innej osoby. Badanie wykazało, że jest to amfetamina o wadze ponad 5 gramów. Artur C. już usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latek został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie z pewnością spędzi najbliższych kilka miesięcy.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony