Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci otrzymali super terenowe auta

Data publikacji 23.12.2015

Samochody terenowe oraz specjalistyczny sprzęt służący zapobieganiu i likwidacji skutków klęsk żywiołowych i poważnych awarii środowiskowych otrzymali wielkopolscy policjanci. Teraz samochody, łodzie i quady pojadą do pracy do kilkunastu jednostek województwa wielkopolskiego. Nowy sprzęt umożliwi policjantom dotarcie do miejsc zagrożenia w bardzo trudnym terenie i ratowanie ludzkiego życia.

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 23 grudnia br. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego sprzętu wielkopolskiej Policji. W 2015 roku w ramach dwóch projektów współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Policja z Wielkopolski otrzymała 25 samochodów osobowo-terenowych, 2 furgony, 5 łodzi płaskodennych z przyczepami oraz 2 quady. Pojazdy trafią do 16 komend miejskich i powiatowych garnizonu wielkopolskiego oraz komórek organizacyjnych KWP w Poznaniu.

Założeniem projektów jest doposażenie jednostek Policji naszego województwa w specjalistyczny sprzęt. Będzie on służył do ratowania ludzkiego życia, likwidacji skutków klęsk żywiołowych oraz poważnych awarii środowiskowych. Dzięki nowym terenowym pojazdom, policjanci będą mogli dojechać i interweniować nawet w trudno dostępnych miejscach. Niektóre pojazdy mają na wyposażeniu zestawy do zapobiegania i neutralizacji skażeń środowiska. Jest to między innymi pływający rękaw do ochrony wody przed skażeniem. Policjanci otrzymali także specjalistyczny pneumatyczny namiot z nagrzewnicą, agregatem i innym wyposażeniem do długotrwałych działań w terenie.
 
Podczas uroczystości nowy sprzęt poświęcił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Metropolita Poznański abp. Stanisław Gądecki. Na dziedziniec przyszło wieli gości zaproszonych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego. Między innymi byli to: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Hanna Grunt.

(KWP Poznań / dpb)

  • Nowy sprzęt wielkopolskiej Policji do likwidacji skutków awarii środowiskowych
  • Nowe samochody terenowe wielkopolskich policjantów
  • Nowe furgony i nieoznakowane samochody wielkopolskiej Policji
  • Goście zaproszeni na uroczystość przekazania i poświęcenia nowego sprzętu
  • Wielkopolska Policja otrzymała nowoczesne samochody terenowe
  • Nowy sprzęt poświęcił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Metropolita Poznański abp. Stanisław Gądecki
  • Wielkopolscy policjanci otrzymali też dwa quady
  • Nowy sprzęt wielkopolskiej Policji do likwidacji skutków awarii środowiskowych
  • Policjanci otrzymali 5 łodzi płaskodennych z przyczepami
Powrót na górę strony