Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani bezpośrednio przed napadem na bank

Data publikacji 28.12.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za usiłowanie napadu na placówkę bankową przy użyciu pistoletu. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani mogą mieć na sumieniu więcej podobnych przypadków.

Od pewnego czasu kryminalni analizowali przypadki napadów rabunkowych na różne placówki bankowe na terenie Łodzi. Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy połączony ze żmudną pracą operacyjną z każdym dniem przybliżał funkcjonariuszy do potencjalnych sprawców. Ustalenia wskazywały również, że podejrzewani mogą próbować w każdej chwili kolejnego skoku. Kryminalni wiedzieli również, że typowani mężczyźni mogą być bardzo niebezpieczni i dysponować bronią.

22 grudnia 2015 roku funkcjonariusze wspierani przez antyterrorystów zorganizowali zasadzkę przed jednym z banków przy ulicy Tatrzańskiej w Łodzi. Przypuszczenia kryminalnych wskazywały, że to właśnie ta placówka stanie się celem przestępczego duetu. Nie mylili się i dokładnie o godzinie 16:30 antyterroryści przeprowadzili dynamiczną akcję i obezwładnili zbliżających się do banku mężczyzn. Przy jednym z nich funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer. W mercedesie, którym przyjechali potencjalni sprawcy, pozostawionym kilka przecznic dalej, funkcjonariusze odnaleźli kolejną jednostkę broni a w mieszkaniu jednego z nich następny pistolet.

37- latek i jego 35-letni kompan, którzy w przeszłości mieli już konflikt z prawem, trafili do policyjnego aresztu. Już usłyszeli prokuratorski zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. Przypuszczenia kryminalnych sięgają dalej. Funkcjonariusze gromadzą materiał dowodowy, który może być podstawą do rozszerzenia katalogu zarzutów. Może być to kilka napadów na placówki bankowe a także na jubilera, do których doszło w przeciągu dwóch lat na terenie Łodzi.

Na wniosek prokuratora sąd już tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zabezpieczona broń
  • Zabezpieczona broń

Film Zatrzymani bezpośrednio przed napadem na bank

Pobierz plik Zatrzymani bezpośrednio przed napadem na bank (format mp4 - rozmiar 8.68 MB)

Powrót na górę strony