Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci zatrzymani przy próbie podjęcia pieniędzy

Data publikacji 28.12.2015

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za usiłowanie oszustwa stosując tzw. metodę na policjanta. W sprawę zaangażowała się również obsługa banku, która powiadomiła o swoich podejrzeniach policjantów.

23 grudnia 2015 roku około godziny 16:45 policjanci otrzymali sygnał, że w jednej  z placówek bankowych znajdującej się na terenie osiedla Teofilów pojawiło się starsze, zdenerwowane małżeństwo i próbuje pobrać dość znaczną kwotę pieniędzy. Obsługa placówki kierowana doświadczeniem wyczuła, że klienci mogą stać się ofiarami oszustów, o czym poinformowała funkcjonariuszy.

Policjanci poinstruowali starsze osoby o dalszym sposobie postępowania  tak aby nie spłoszyć potencjalnych sprawców. Okazało się bowiem, że kilka minut wcześniej do pary zadzwonił telefon, rozmówca przedstawił się jako policjant i poinformował o rzekomo prowadzonej akcji. Z relacji „funkcjonariusza” wynikało, że pracownicy banku chcą oszukać małżeństwo i zanim to zrobią należy wypłacić wszystkie pieniądze i przekazać je funkcjonariuszom. Starsze osoby poważnie potraktowały telefon i poszły wypłacić z banku oszczędności życia. Na szczęście w porę nastąpiła reakcja pracowników banku.

Policjanci przygotowali zasadzkę na potencjalnych oszustów. W umówionym miejscu rzekomi funkcjonariusze mieli pobrać pakunek z gotówką. O wskazanej porze pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy podjęli torbę, dokładnie w ten sposób jak chcieli policyjni wywiadowcy. Chwilę później w rękach stróżów prawa znalazł się 31-latek i jego 16-letni kompan. Obaj w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Starszy z zatrzymanych już usłyszał zarzut usiłowania oszustwa zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony