Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził 172km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 29.12.2015

W minioną niedziele policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na ul. Ściegiennego zatrzymali do kontroli 28–letniego kierowcę osobowego Audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, jechał o 102 km/h za szybko. W takim przypadku funkcjonariusze obligatoryjnie zatrzymują kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.

W Wigilię od godziny 6:00 rozpoczęły się działania „Bezpieczny Weekend”, które trwały do niedzieli do godziny 22:00. W tym czasie, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierujących pojazdami. Pomimo wielu apeli o zachowanie rozsądku oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, nie brakowało osób, które popełniły wykroczenia bezpośrednio zagrażające bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

W niedzielę przed godziną 20 na ul. Ściegiennego w Kielcach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zauważyli bardzo szybko poruszające się osobowe audi. Wykonany pomiar prędkości wykazał, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, kierowca pędził aż 172 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą Audi TT siedział 28-latek, który przyznał, że zagapił się i nie patrzył na swój prędkościomierz.

Za popełnione wykrocznie kierowca został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. 

(KWP w Kielcach / ms)

Film Pędził 172km/h w terenie zabudowanym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pędził 172km/h w terenie zabudowanym (format flv - rozmiar 1.53 MB)

Powrót na górę strony