Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywołała alarm bombowy - poniesie konsekwencje

Data publikacji 30.12.2015

Tylko dwóch dni potrzebowali kryminalni z Komisariatu Policji we Wrzeszczu aby ustalić i zatrzymać kobietę, która wywołała fałszywy alarm bombowy. Podejrzana 29-letnia mieszkanka Gdańska zadzwoniła na Policję z informacją, że w trzech supermarketach podłożone są bomby i niedługo wybuchną. Po sprawdzeniu budynków okazało się, że alarm był fałszywy. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

W  ubiegłą niedzielę (27 grudnia br.) do komisariatu we Wrzeszczu zadzwonił anonimowy rozmówca i przekazał, że w trzech gdańskich supermarketach podłożone są ładunki wybuchowe i niedługo wybuchną. Po głosie można było sądzić, że była to kobieta. Od razu do trzech miejsc jednocześnie pojechali policjanci. Ewakuowano wówczas klientów i pracowników sklepów. Policyjni pirotechnicy szczegółowo sprawdzili trzy wskazane budynki. Po sprawdzeniu supermarketów i terenów wokół nich okazało się, że informacja, którą przekazała zgłaszająca, była nieprawdziwa. Kryminalni z komisariatu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Wynikiem ich pracy operacyjnej było zatrzymanie wczoraj, 29.12.2015 r., 29-letniej gdańszczanki. Kobieta na widok mundurowych nie kryła zaskoczenia. Policjantom później wyjaśniła, że zadzwoniła z informacją o ładunku wybuchowym dla żartu.

Teraz kobieta poniesie konsekwencje swojego czynu. Wczoraj policjanci przedstawili 29-latce zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Przesłuchał ją już prokurator, który zastosował wobec niej dozór policyjny. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Sąd  może również obciążyć sprawcę kosztami akcji służb ratowniczych.

(KWP w Gdańsku / mw)
 

  • Zatrzymana prowadzona przez policjantów
  • Zatrzymana prowadzona przez policjantów
Powrót na górę strony