Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

(Nie)wybuchowy Sylwester

Data publikacji 30.12.2015

Noc Sylwestrowa każdemu kojarzy się ze wspaniałymi pokazami fajerwerków. Już jutro ostatnia noc w 2015 roku. Bądźmy ostrożni i rozsądni odpalając petardy. Zachowajmy wszelkie środki ostrożności, aby nam i osobom znajdującym się w pobliżu, nie stała się żadna krzywda. O tym wszystkim przypominali policjanci Zespołu Minersko - Pirotechnicznego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze Zespołu Minersko - Pirotechnicznego Samodzielnego Pododziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu zorganizowali specjalny pokaz, ukazujący jak nie powinniśmy używać fajerwerków. Taka wiedza pozwoli wszystkim bezpiecznie bawić się w Sylwestra. Policjanci SPAP Poznań przedstawili niebezpieczne zachowania, przez które zabawy nocy sylwestrowej zamieniają się w dramaty. Przez nieuwagę, zbyt duże upojenie alkoholowe i nonszalancje, często dochodzi do tragicznych wypadków, właśnie podczas ostatniej nocy w roku. Antyterroryści pokazali, że nawet z pozoru mała petarda może wyrządzić ogromne szkody i narazić człowieka na utrate zdrowia, a nawet życia.

Bawiąc się podczas sylwestrowej nocy pamiętajmy o tym, aby Nowy Rok powitać szczęśliwie. Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby nikomu nie stała się krzywda. Zwróćmy uwagę na to, aby osoby zbyt upojone alkoholem nie miały styczności z fajerwerkami. Poświęćmy uwagę dzieciom, aby nie podchodziły zbyt blisko do odpalanej petardy. Nie odpalajmy petard zbyt blisko budynków mieszkalnych. Nie próbujmy przerabiać zakupionych fajerwerków, ani nie twórzmy swoich ładunków. Każdy taki ładunek wytwarza ogromną siłę i ciepło, który może spowodować zniszczenia, pożar lub poparzenia ciała. Gdy przygotowujemy się do pirotechniczego pokazu pamiętajmy również o gaśnicy, bądź butelce z wodą, aby w razie niekontrolowanego pożaru szybko zareagować.Kupujmy fajerwerki tylko w sprawdzonych punktach sprzedaży, które mają pozwolenie na handel tego typu rzeczami. Zróbmy wszystko, aby Nowy Rok rozpocząć bezpiecznie i szczęśliwie dla nas i dla osób nam towarzyszących.

(KWP Poznań / mś)

  • zdjęcie pirotechnika i petard
  • fajerwerki
  • funkcjonariusz SPAP z fajerkwerkiem, mówią o bezpiecznych zachowaniach
  • pokaz SPAP o odpowiedzialnym użytkowaniu petard
  • manekin ćwiczebny
  • policjnaci pokazują jakie szkody może wyrządzić petarda

Film wybuch petardy

Opis filmu: wybuch, petardy, fajerwerki, Sylwester

Pobierz plik wybuch petardy (format mp4 - rozmiar 9.74 MB)

Powrót na górę strony