Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zareagowali po służbie i udzielili pomocy poszkodowanym

Data publikacji 31.12.2015

Mińscy policjanci, jeden z wydziału prewencji, drugi z Komisariatu Policji w Stanisławowie, w czasie wolnym od służby, jadąc na zajęcia sportowe, pomogli poszkodowanym w wypadku, jaki miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 802 w Nowej Pogorzeli. Doszło tam do zderzenia rowerzysty z motocyklistą. Policjanci udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej, układając rannych w pozycjach bezpiecznych. Następnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazd służb ratowniczych i patrolu Policji. Opisywana sytuacja pokazuje, że policjant pomaga i reaguje w każdej sytuacji.

Dwóch mińskich funkcjonariuszy jechało na zajęcia sportowe do Mińska Mazowieckiego. Obydwaj byli już po służbie. Policjanci jechali drogą wojewódzką nr 802 od strony Siennicy. W pewnej chwili jadący z przodu motocyklista, poruszający się w tym samym kierunku co policjanci, zderzył się z rowerzystą.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Zatrzymali swoje auto i włączyli światła awaryjne. Następnie podbiegli do poszkodowanych. Jeden ze stróżów prawa powiadomił oficera dyżurnego, drugi natomiast wspólnie z innym kierowcą pomógł wyswobodzić się motocykliście, którego przygniótł motocykl. Policjanci udzieli wstępnej pomocy przedmedycznej motocykliście i rowerzyście, układając ich w pozycjach bezpiecznych do czasu przyjazdu ratowników medycznych.

Po chwili na miejsce przybyła karetka pogotowia i patrol Policji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego, natomiast poszkodowanych z ogólnymi obrażenia ciała przetransportowano do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy, natomiast rowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz policyjne dochodzenie dokładnie wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze, którzy interweniowali i pomogli poszkodowanym, będąc w czasie wolnym od służby, pokazali że „policjantem się jest, a nie bywa” i zawsze trzeba być przygotowanym na niespodziewaną interwencję i pomoc potrzebującym.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony