Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi w powiecie goleniowskim

Data publikacji 31.12.2015

Ponad dwieście krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci z Goleniowa podczas przeszukania jednego z domów jednorodzinnych mieszczącym się na terenie powiatu goleniowskiego. W tej sprawie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Goleniowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, po uzyskaniu informacji o możliwości nielegalnej uprawy na terenie powiatu goleniowskiego, przeszukali dom jednorodzinny należący do 38-letniego mieszkańca jednej z miejscowości. W piwnicy policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich, wyposażoną w sprzęt służący do uprawy roślin oraz zabezpieczyli 202 krzewy w różnej fazie wzrostu.

Właściciel posesji został zatrzymany. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 38-latkowi zarzutu uprawy znacznej ilości konopi, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 8 lat więzienia.

Sąd orzekł wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(KWP w Szczecinie / mw)

 

  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
Powrót na górę strony