Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany

Data publikacji 31.12.2015

Mazowieccy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o potrącenie pieszego. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w powiecie węgrowskim. Ofiara zmarła na miejscu zdarzenia, a sprawca uciekł nie udzielając pomocy. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku śmiertelnego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Zdarzenie miało miejsce 27 grudnia br., na drodze wojewódzkiej w miejscowości Gajówka Zachodnia. Jadący tą drogą mężczyzna zauważył na drodze leżącego człowieka. Jak się później okazało, był to pieszy, ofiara potrącenia. 36-letni mężczyzna zginął na miejscu a drugi uczestnik tego wypadku, kierowca, uciekł.

Nie było żadnych świadków tego zdarzenia i początkowo informacji mogących naprowadzić policjantów na kierowcę. Jednak funkcjonariusze znaleźli niewielkie elementy pojazdu, dzięki którym mogli ustalić markę. Funkcjonariusze zaczęli wówczas szukać już konkretnego typu samochodu.

Ich praca przyniosła wkrótce efekty. W jednym z warsztatów samochodowych, które sprawdzali stał osobowy fiat, który mógł brać udział w zdarzeniu drogowym. Policjanci szybko ustalili, kto jest właścicielem samochodu. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Stoczek. Gdy dowiedział się, że poszukuje go policja sam zatelefonował do dyżurnego węgrowskiej komendy i przyznał się do spowodowania tego wypadku.

25 – latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku śmiertelnego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony