Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali handlarzy narkotyków

Data publikacji 31.12.2015

Sześciu handlarzy narkotyków zatrzymali policjanci z Wągrowca i Poznania. Zatrzymanym mężczyznom zarzuca się także, wymuszenia, pobicia i inne przestępstwa. Grozi im za to nawet do 15 lat więzienia.

Policjanci z Wągrowca i z wydziału narkotykowego KWP w Poznaniu zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel narkotykami, wymuszenia i pobicia. W przeprowadzonej w poniedziałek akcji udział wzięli również policjanci pododdziału antyterrorystycznego z Poznania. Podczas przeszukania wytypowanych mieszkań znaleziono narkotyki, wagi elektroniczne, młynki do mielenia narkotyków, dużą ilość woreczków strunowych. Policjanci zabezpieczyli również noże, amunicję, atrapy pistoletów, pałki.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy został przedłożony prokuratorom z Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu. Dał on podstawę do sformułowania zarzutów. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o uprowadzenia i pozbawienie wolności osób, groźby karalne, rozboje i wymuszenia rozbójnicze, posiadanie oraz handel narkotykami. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Sprawą zainteresowali się wiosną tego roku wągrowieccy kryminalni i policjanci z wydziału narkotykowego KWP w Poznaniu. Ze wstępnych informacji wynikało, że na terenie Wągrowca i okolicznych miejscowości działa grupa osób zajmujących się handlem narkotykami. Podjęto decyzję o wspólnej realizacji sprawy. Policjanci Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP w Poznaniu udzielili wsparcia ze względu na to, że niektórzy z wytypowanych mężczyzn byli recydywistami oraz mogli mieć broń.  

Niektórzy z zatrzymanych mężczyzn byli w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne. W ostatnim czasie przebranżowili się na handel narkotykami. Sprzedawali je dilerom w Wągrowcu i okolicznych miejscowościach. Wobec wspólników którzy mieli wobec nich długi stosowali pogróżki i przemoc. Niepokornych wywozili do lasów, gdzie bili ich i zmuszali do opłacania kolejnych wysokich zobowiązań finansowych.  

Akcję zatrzymania podejrzanych zaplanowano na jeden dzień. W poniedziałek rano policjanci wkroczyli równocześnie do wszystkich wytypowanych mieszkań. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu przedstawili wszystkim mężczyznom zarzuty. Na wniosek Policji i Prokuratury wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 15 lat więzienia.

(KWP Poznań / mś)

Film Policjanci zatrzymali handlarzy narkotyków

Pobierz plik Policjanci zatrzymali handlarzy narkotyków (format mp4 - rozmiar 6.02 MB)

Powrót na górę strony