Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań braci z Malborka

Data publikacji 31.12.2015

W wyniku przeprowadzonych szeroko zakrojonych policyjnych działań poszukiwawczych dwaj bracia 14 -letni Kacper i 12-letni Maciej z Malborka zostali odnalezieni. Za wsparcie w akcji poszukiwawczej dziękujemy przedstawicielom ogólnokrajowych mediów oraz współpracowali z policjantami w trakcie tej akcji.

Policjanci od kilku dni poszukiwali dwóch braci 12-letniego Macieja i 14-letniego Kacpra z Malborka. Chłopcy w poniedziałek rano wyszli z domu nie mówiąc rodzicom dokąd idą. Do poszukiwań zostało zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów z Malborka wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Zdjęcia chłopców bezpośrednio po zgłoszeniu ich zaginięcia zostały natychmiast przekazane mediom lokalnym i ogólnokrajowym. Policjanci codziennie otrzymywali po kilkanaście informacji na temat ewentualnego miejsca pobytu chłopców i dokładnie je wszystkie sprawdzali, jeden z otrzymanych sygnałów doprowadził funkcjonariuszy do miejsca, w którym chłopcy przebywali.

Dzisiaj około południa obaj zostali zauważeni przez jednego z działkowców na terenie ogródków działkowych w Elblągu. Mężczyzna poinformował o tym funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, którzy doprowadzili zaginionych chłopców do jednostki Policji. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności dotyczące zaginięcia nastolatków. Obecnie wszystko wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z ucieczką. Dwóm braciom na szczęście nic się nie stało, zostaną oddani pod opiekę rodziców.

Za wsparcie w akcji poszukiwawczej dziękujemy przedstawicielom ogólnokrajowych mediów oraz wszystkim, którzy współpracowali z policjantami w trakcie tej akcji.

KWP Gdańsk/ah

Nagranie audio podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy z KPP Elbląg

Pobierz plik podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy z KPP Elbląg (format mp3 - rozmiar 911.97 KB)

Powrót na górę strony