Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z nielegalnym tytoniem

Data publikacji 31.12.2015

Ponad 13 tys. paczek papierosów i blisko 200 kg krajanki tytoniu bez akcyzy zabezpieczyli żarscy policjanci. Do sprawy zatrzymano 32- latka oraz 30-letnią kobietę. W Sylwestra sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach przeprowadzili szeroko zakrojone działania, które uniemożliwiły wprowadzenie na rynek ponad 13 tysięcy paczek papierosów różnych marek. Papierosy nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci zabezpieczyli także blisko 200 kg krajanki tytoniu, z której część pakowana była w woreczki o wadze 50 g i w ten sposób przygotowana już do sprzedaży. Kilkanaście kilogramów przygotowane było w woreczki 0.5 kilogramowe z umieszczonymi bezprawnie znakami towarowymi. Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 200 tysięcy złotych.


Do działań przygotowanych przez żarskich kryminalnych zaangażowani byli także funkcjonariusze pionu prewencji. Realizacja przeprowadzona została 29 grudnia. Do sprawy, prowadzonej pod nadzorem żarskiej prokuratury, zatrzymano 32-latka i 30-letnią kobietę. Podczas przeszukania mieszkań wynajmowanych przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. To tytoń i papierosy, telefon pochodzący z kradzieży, dwa rowery, które miały mechanicznie usunięte pola numeryczne oraz kilkadziesiąt sztuk litrowych butelek spirytusu i innych rodzajów alkoholi nieznanego pochodzenia. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również środki odurzające i substancje psychotropowe.

Mężczyzna usłyszał już cztery zarzuty m.in. dotyczące posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, przechowywania wyrobów tytoniowych bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje. Za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


W czwartek sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 32-letniego mężczyzny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KWP Gorzów Wlkp./ah

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.83 MB)

Powrót na górę strony