Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

“Bohaterka naszych czasów” z Gołdapi

Data publikacji 02.01.2016

W ramach III edycji projektu „On, Ty i Ja na tej samej drodze” realizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Gołdapi i Starostwo Powiatowe zorganizowano konkurs literacki i plastyczny. Uwieńczeniem konkursów jest wydanie książki pt. „Bajki Króla Maciusia Pieszego”. W projekt zaangażowana jest asp. szt. Marta Andruczyk, której praca została nagrodzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów literackiego i plastycznego „Bajki Króla Maciusia Pieszego”. Laureaci otrzymali m.in. aparaty fotograficzne, odtwarzacze MP4 oraz zestawy obiadowe.

Konkursy zorganizowano w ramach projektu „On, Ty i Ja na tej samej drodze - III edycja”.

Konkurs literacki, skierowany był do osób pełnoletnich. Polegał na napisaniu bajki nawiązującej do prawidłowego i bezpiecznego poruszania się na drodze.

Konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych, polegał na zilustrowaniu zwycięskiej bajki. Najlepsze bajki oraz prace plastyczne zostały opublikowane w formie książki pt. „Bajki Króla Maciusia Pieszego”.

“Bohaterka naszych czasów”

Od samego początku w powstanie i realizację projektu „On, Ty i Ja na tej samej drodze” zaangażowana jest asp. szt. Marta Andruczyk. Głównym celem projektu jest propagowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez działania skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu gołdapskiego. Wdrożone w życie w latach 2012-2015 projekty otrzymały dofinansowanie, które zostało  wykorzystane na zakup m.in. elementów odblaskowych dla dzieci i młodzieży szkolnej, urządzeń do badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, zestawu ratownictwa medycznego „PSP R- 1, „fantoma” , alkogogli, latarek, czy też aparatu fotograficznego. Wszystkie zakupione przedmioty przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz usprawniły pracę policjantów gołdapskiej jednostki.

Asp. Szt. Marta Andruczyk jest autorem i głównym realizatorem wszelkiego rodzaju przedsięwzięć prewencyjnych, takich jak: „Bezpieczne ferie", „Bezpieczne i zdrowe wakacje", „Bezpieczna droga do szkoły", „Chrońmy dzieci przed alkoholem", „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina", „Bezpieczna i przyjazna szkoła", „Król Maciuś pieszy", „Opowiem ci bajkę", „Na drodze odpowiadasz nie tylko za siebie", „Dbam o swoje bezpieczeństwo", „Jestem widoczny", „Zanim będzie za późno". Z jej inicjatywy, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem”, Komenda Główna Policji wydała książkę pod tytułem „Opowiem i narysuję ci bajkę” adresowaną do dzieci. Treści prezentowane w książce dotyczą bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym.

Pracę i zaangażowanie policjantki z Gołdapi docenili także jej przełożeni. Asp. Szt. Marta Andruczyk znalazła się w gronie “Bohaterów Naszych Czasów” wyróżnionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na początku grudnia 2015 roku wiceminister Jarosław Zieliński poinformował, że resort przeznaczy ponad milion złotych na nagrody dla funkcjonariuszy, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie, wykazali się męstwem lub ponadprzeciętnym zaangażowaniem dla dobra obywateli i ojczyzny. Wśród nich znalazła się także policjantka z Gołdapi.

Asp. szt. Marta Andruczyk do służby w Policji wstąpiła 26 lipca 2004 roku. W  Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi zajmuje się problematyką prewencji kryminalnej, wykroczeń nieletnich i patologii, realizuje przedsięwzięcia w zakresie zapobiegania demoralizacji i przestępczości nieletnich. Współpracuje z sądami rodzinnymi, placówkami i instytucjami powołanymi do zajmowania się problematyką małoletnich i nieletnich, samorządami lokalnymi, szkołami. jest policjantem zaangażowanym w pracę, wzorowo wywiązującym się z obowiązków służbowych. Swoją postawą w służbie oraz poza nią przyczynia się do kreowania pożądanego wizerunku Policji w społeczeństwie.

KWP Olsztyn/ah

Powrót na górę strony