Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z pracownikiem socjalnym pomagali bezdomnym

Data publikacji 05.01.2016

Dzisiaj od rana stalowowolscy policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym sprawdzali miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Wspólny patrol ujawnił trzech bezdomnych, dwóch z nich skorzystało z pomocy i zostało przewiezionych do schroniska.

Podczas patrolu policjanci z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Informacje o takich miejscach dotarły na policję od mieszkańców Stalowej Woli. Kontroli poddano dworce, bloki, opuszczone altanki oraz zrujnowane budynki.
 
Podczas patrolu na terenie osiedla "Centralne" funkcjonariusze ujawnili bezdomnego mężczyznę. Pomimo oferowanej pomocy i poinformowaniu o możliwości skorzystania z miejsca w schronisku, 60-letni bezdomny oświadczył, że nie potrzebna mu żadna pomoc.
 
Podczas dalszego sprawdzenia, na terenie ogrodów działkowych ujawniono dwóch bezdomnych mężczyzn, którzy spędzili dzisiejszą noc w działkowej altance. Po przeprowadzonej z nimi rozmowie motywującej przez policjantów i pracownika socjalnego zdecydowali się na skorzystanie z pomocy i zostali przewiezieni do schroniska. 
 
Policjanci sprawdzili jeszcze budynki na terenie osiedla Rozwadów, szałas w rejonie ulicy Przemysłowej, bloki na terenie różnych osiedli, rejon placu targowego przy ulicy Okulickiego oraz dworce PKS i PKP. Nikogo tam nie napotkano.
 
Takie wspólne policyjne patrole z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli będą kontynuowane w najbliższym czasie.
 
Stalowowolscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie pozostawali obojętnym wobec ludzi bez dachu nad głową, dla których niskie temperatury mogą być bardzo groźne.

(KWP w Rzeszowie/ mw)
 
 

  • Policjanci z pracownikiem socjalnym pomagali bezdomnym
  • Policjanci z pracownikiem socjalnym pomagali bezdomnym
  • Policjanci z pracownikiem socjalnym pomagali bezdomnym
Powrót na górę strony