Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli w lesie starszego mężczyznę i uratowali przed wychłodzeniem

Data publikacji 05.01.2016

Szczęśliwy finał miały kilkugodzinne poszukiwania starszego mężczyzny, który całą noc spędził w kompleksie leśnym. Działania średzkich i wrocławskich policjantów wspierali też strażacy oraz rodzina i znajomi zaginionego. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna siedział na ziemi oparty o drzewo i był silnie wyziębiony. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało odnalezionego do szpitala.

Policjanci ze średzkiej komendy powiatowej 1 stycznia 2016 r. około godz. 1.00 w nocy zostali powiadomieni o zaginięciu 66 - letniego mieszkańca jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Miękinia. Mężczyzna według przekazanych przez syna informacji, wyjechał 31 grudnia w godzinach rannych rowerem na zakupy do sąsiedniej miejscowości i nie wrócił do domu. Ostatni raz rodzina miała z zaginionym kontakt telefoniczny około godz.19.00. Z rozmowy z nim wynikało, że się zgubił.

Z uwagi na niskie temperatury oraz porę nocną natychmiast wszczęto poszukiwania mężczyzny. Do działań skierowano średzkich funkcjonariuszy, jak również policjantów z Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu, którzy wspólnie z rodziną i znajomymi zaginionego sprawdzali możliwe trasy przemieszczania się. W poszukiwaniach policjantów wspierały też zastępy państwowej oraz ochotniczych straży pożarnych.

Funkcjonariusze przeczesywali tereny leśne położone przy drodze gruntowej, którą mógł poruszać się 66 - latek. Pomimo trudnych warunków, po kilku godzinach poszukiwania szczęśliwie zakończyły się odnalezieniem zaginionego. Pomoc przyszła w porę, bowiem mężczyzna siedział na ziemi oparty o drzewo i był silnie wyziębiony.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi Pogotowia Ratunkowego. 66 - latek wyziębiony i z odmrożeniami został przewieziony do szpitala we Wrocławiu.

Apelujemy, aby z uwagi na niskie temperatury pamiętać o osobach, które w tym trudnym okresie mogą potrzebować naszej pomocy. Zwracajmy też uwagę na osoby starsze, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają naszej opieki.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony