Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe samochody osobowo-terenowe dla małopolskiego garnizonu Policji

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła 6 zestawów samochodowych w skład których wchodzą samochody osobowo-terenowe m. Mitsubishi Pajero oraz 6 quadów z przyczepami transportowymi, niezbędnych do prowadzenia patroli i działań poszukiwawczo-ratunkowych na obszarze województwa małopolskiego. Pojazdy zostały zakupione przy dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dofinansowanie w tych latach wynosiło 1 382 583,75 zł.

Od nowego roku z zakupionego sprzętu będą korzystać jednostki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zestawy samochodowe trafią do Komisariatu Wodnego KWP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Zakup nowych zestawów samochodowych znacząco przyczyni się do poprawy mobilności policjantów w trudno dostępnych terenach, co z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa małopolskiego oraz odwiedzających ten rejon turystów. Dzięki samochodom terenowym oraz quadom policjanci będą mogli patrolować tereny Parków Narodowych i Krajobrazowych, Rezerwatów Przyrody oraz obszarów NATURA 2000. Pozwoli to przeciwdziałać takim wykroczeniom i przestępstwom jak rozjeżdżanie i zanieczyszczenia terenów leśnych, dewastacji tablic informacyjnych oraz kradzieży drewna. Samochody będą również wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych, związanych głownie z klęskami żywiołowymi. Ponadto, dzięki nowym samochodom podniesie się jakośc i efektywnośc akcji poszukiwawczo-ratowniczych, prowadzonych przez funkcjonariuszy wspólnie z innymi służbami ratowniczymi na obszarze województwa małopolskiego.

(KWP w Krakowie / ms)

 

  • Nowe radiowozy
  • Nowe pojazdy
  • Nowe inwestycje
  • Odbiór nowych pojazdów
  • Odbiór nowych pojazdów
  • Odbiór nowych pojazdów
Powrót na górę strony