Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjne spotkanie z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych

Data publikacji 08.01.2016

Policjantki z komendy w Bolesławcu w ramach programu prewencyjnego spotkały się z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych. Podczas spotkania rozmawiano o zagrożeniach życia codziennego z jakimi mają do czynienia niewidomi i niedowidzący.

Funkcjonariuszki z bolesławieckiej komendy na zaproszenie Prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Bolesławcu odwiedziły osoby niedowidzące. W trakcie spotkania omówiono temat oszustw na tzw. wnuczka, fałszywego inkasenta czy policjanta, które ostatnio często dotykają ludzi starszych i samotnie mieszkających na terenie całego kraju.

Podczas pogadanki policjantki przedstawiły między innymi zasady bezpiecznego zachowania się podczas zakupów czy poruszania się po drodze. Wskazały także uwagę na zagrożenia jakie mogą spotkać osoby niewidome i niedowidzące w ich miejscu zamieszkania.

Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń dnia codziennego z jakimi mają do czynienia. Podkreślili potrzebę doposażenia przejść dla pieszych w sygnalizację dźwiękową oraz uświadomienie kierowcom właściwej reakcji podczas kontaktu z osobą, która porusza się za pomocą białej laski.

Podopiecznym Polskiego Związku Niewidomych przypomniano też, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych dla ich bezpieczeństwa jako uczestników ruchu drogowego. Na koniec spotkania policjantki przekazały elementy chroniące pieszych na drodze swoim rozmówcom.

Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego "ABC Bezpiecznego Seniora" realizowanego w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony