Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zgwałcenie przed laty 15-latki zatrzymany

Data publikacji 09.01.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego sosnowieckiej komendy dzięki żmudnej i intensywnej pracy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie w 2011 roku 15-letniej wówczas dziewczynki. Materiał zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutów zatrzymanemu w tej sprawie 54-latkowi. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Z uwagi na dobro osób pokrzywdzonych prokurator zdecydował o nieujawnianiu jakichkolwiek szczegółów związanych ze sprawą, tym bardziej, że okoliczności popełnienia tego przestępstwa były bardzo bulwersujące nawet dla policjantów z wieloletnim doświadczeniem. Pomimo, że od umorzenia postępowania minęły niemal dwa lata, sosnowieccy kryminalni z pełnym zaangażowaniem i uporem nadal prowadzili czynności, które mogły ich doprowadzić do wyjaśnienia tej sprawy. Upór się opłacił. Funkcjonariusze wytypowali, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

Zatrzymany usłyszał wczoraj (7.02.br.) zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Teraz może trafić do więzienia nawet na 12 lat. 

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony