Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni piraci drogowi zatrzymani

Data publikacji 11.01.2016

Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Niebezpieczną jazdę kierowcy zarejestrowała kamera, zamontowana w nieoznakowanym radiowozie. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Inny kierowca, prowadzący audi A4 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało był pijany. 45- letni mieszkaniec Sulejowa miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności na drogach oraz bezpieczną jazdę, nadal zdarzają się kierowcy, którzy bez wyobraźni, z nadzieją uniknięcia odpowiedzialności, łamią przepisy ruchu drogowego. W niedzielę (10 stycznia br.) w godzinach wieczornych patrol strzeleckiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej osobowe BMW, którego kierujący wyprzedzał bezpośrednio przed skrzyżowaniem, a chwilę później na przejściu dla pieszych.
    
Kierowca, za swoje zachowanie na drodze, stracił prawo jazdy. Policjanci w związku z rażącym naruszeniem przepisów przez 22-letniego mieszkańca Strzelec Kraj. odstąpili od ukarania go mandatem. Sprawę przekazali do sądu. Za swój brak wyobraźni i nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu teraz do 5 tys. złotych grzywny i utrata prawo jazdy.

Do innego zdarzenia doszło 8 stycznia 2016 roku około godziny 18:40 w Piotrkowie Trybunalskim. Policyjni wywiadowcy po odebraniu komunikatu od dyżurnego jednostki natychmiast pojechali nieoznakowanym radiowozem na ulicę POW, gdzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca audi usiłował odjechać z parkingu. Podczas próby wylegitymowania kierowca nie zatrzymał się do kontroli zmuszając policjanta do cofnięcia się aby uniknąć potrącenia. Chwilę później wjechał na ulicę Słowackiego przejeżdżając przejazd kolejowy, a następnie kontynuował jazdę pod prąd ulicą Staszica. Policjanci na włączonych sygnałach uprzywilejowania rozpoczęli pościg za sprawcą, który jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Po niedługim czasie w pościg włączył się drugi oznakowany radiowóz policyjny służb patrolowo- interwencyjnych. Po kilku minutach w pobliżu ulicy Stromej mężczyzna został zatrzymany.

Kierowca stawiał opór i nie reagował na polecenia policjantów. Funkcjonariusze obezwładnili 45-latka stosując wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Wykonane badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyzna ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany kierowca spędził noc w policyjnym areszcie. 45-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza wykonującego obowiązki służbowe i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./ KWP w Łodzi / ms, mw)

Film Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

Pobierz plik Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 1.14 MB)

Powrót na górę strony