Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kontrabandę

Data publikacji 11.01.2016

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zgierskiej jednostki policji ustalili, że 32-letni zgierzanin przechowuje w zaparkowanym przy ul. Musierowicza audi papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Rankiem , 8 stycznia 2016 r. policjanci pojawili się w pobliżu wytypowanego miejsca. W pewnym momencie dostrzegli jak do stojącego, pustego audi, podjeżdża osobowy peugeot. Za kierownicą auta siedział podejrzewany o działalność przestępczą 32-latek. Funkcjonariusze przygotowani na ewentualną jego ucieczkę zastawili mu drogę. Zaskoczony takim obrotem sprawy nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. 

W jego samochodzie policjanci znaleźli 170 paczek nielegalnych papierosów i dwie torby krajanki tytoniu. Natomiast w audi zabezpieczyli 4572 trefnych paczek. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego z tytułu tego przestępstwa wyniosła 76 619 złotych.  32-letni posiadacz nielegalnego towaru został zatrzymany.

Podobna akcję, tego samego dnia, przeprowadzili policjanci z ozorkowskiego komisariatu policji. Około godz. 8.00 zapukali do jednego z mieszkań przy ul. Nowy Rynek w Ozorkowie. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że są tam przechowywane nielegalne papierosy. Drzwi otworzył im zaskoczony 30-latek, u którego policjanci znaleźli 11 tabletek extazy. Następnie funkcjonariusze razem z podejrzewanym pojechali na ul. Prostą, gdzie w garażu ujawnili 128 000 sztuk nielegalnych papierosów. Mężczyzna został zatrzymany. Oprócz zarzutu z ustawy karno – skarbowej usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wartość uszczuplenia podatku z tytułu popełnionego przestępstwa skarbowego wyniosła nie mniej niż 102 400 złotych.

(KWP w Łodzi / ms)
Powrót na górę strony