Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel lekami na potencję

Data publikacji 12.01.2016

Policjanci zatrzymali pięć osób, które odpowiedzą za obrót lekami bez wymaganego zezwolenia. Funkcjonariusze z Poznania zabezpieczyli 31 tys. tabletek o wartości bliskiej 1 mln zł, policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zabezpieczyli blisko 16 tys. sztuk tabletek na potencję. Kilkanaście tysięcy tabletek i ampułek sterydów anabolicznych oraz leków na potencję przejęli również policjanci z Bielan. we wszystkich tych przypadkach podejrzani handlowali środkami za pośrednictwem Internetu. Za złamanie przepisów prawa farmaceutycznego może grozić kara do 2 lat więzienia.

Policjanci z Bielan w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że jeden z mieszkańców dzielnicy za pośrednictwem stron internetowych oferuje do sprzedaży sterydy anaboliczne i leki na potencję, a wysyłając je podaje się za różne osoby. Nad tą sprawą policjanci pracowali prawie trzy miesiące. Kilka dni temu w wyniku zorganizowanej zasadzki zatrzymali Grzegorza H. podczas nadawania kolejnych przesyłek. 39-latek przy sobie miał 9 przesyłek z lekami, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. Podczas przeszukania mieszkania policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją znaleźli kilkanaście tysięcy tabletek i ampułek o czarnorynkowej wartości kilkuset tysięcy złotych. W swojej ofercie Grzegorz H. posiadał ponad 100 różnego rodzaju produktów, które oferował do sprzedaży.

Na Śródmieściu wszystko zaczęło się od interwencji policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego w związku z błąkającym się i agresywnym psem. Kiedy funkcjonariusze przybyli pod wskazany adres szybko ustalili właściciela czworonoga. Mężczyzna nie miał jednak przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Policjanci udali się z nim do mieszkania, aby zweryfikować dane. W jednym z pokoi policjanci zauważyli kilka podejrzanych pakunków i toreb, z których wystawały pudełka z lekarstwami na potencję. Leszek Z. w dość zawiły i niejednoznaczny sposób tłumaczył, skąd ma tabletki oraz co zamierza zrobić z tak dużą ilością nietypowych lekarstw. Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy na podstawie zabezpieczonego sprzętu komputerowego oraz dokumentów ustalili, że 52-latek wszedł w ich posiadanie nielegalnie i w ten sam sposób prawdopodobnie sprzedaje je z zyskiem klientom na jednym z portali aukcyjnych.

Policjanci zabezpieczyli 1300 opakowań tabletek na potencję, które objęte są zakazem sprzedaży na terenie Polski. Funkcjonariusze mają zastrzeżenia co do ich oryginalności, dlatego wkrótce zostaną one sprawdzone przez uprawnione do tego osoby.

Z kolei w ręce poznańskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wpadło trzech podejrzanych, którzy również za pośrednictwem Internetu handlowali środkami farmaceutycznymi wpływającymi na potencję. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli 31 tys. tabletek o wartości bliskiej miliona złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzani działali w listopadzie 2015 roku. Mężczyznom grozi teraz kara nawet 2 lat więzienia.

Za handel środkami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń cała trójka zatrzymana przez funkcjonariuszy z Poznania usłyszała zarzuty. Prokurator zabezpieczył podejrzanym konta bankowe. Jeżeli okaże się, że sprzedawane przez mężczyzn środki były szkodliwe, zatrzymani będą odpowiadać także za narażenie osób na utratę zdrowia, a nawet życia. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Policjanci z Bielan przedstawili Grzegorzowi H. 9 zarzutów za prowadzenie sprzedaży wysyłkowej produktów leczniczych bez wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki lub punktu aptecznego i wprowadzanie ich do obrotu. 52-letni Leszek Z. również odpowie za naruszenie przepisów ustawy o prawie farmaceutycznym. Mężczyznom może grozić kara do 2 lat więzienia.

(KSP / KWP w Poznaniu / mw)

 • KSP

 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone przedmioty i pieniądze
 • Zabezpieczona dokumentacja
 • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
 • KWP w Poznaniu

 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone leki
 • Zabezpieczone środki

Film Zatrzymani za handel lekami na potencję

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za handel lekami na potencję (format flv - rozmiar 2.22 MB)

Film Zatrzymani za handel lekami na potencję

Pobierz plik Zatrzymani za handel lekami na potencję (format mp4 - rozmiar 2.75 MB)

Powrót na górę strony