Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 12.01.2016

Na trzy miesiące aresztował szubiński sąd 53–latka, który bez powodu uderzył tasakiem w głowę stojącego na ulicy mężczyznę. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (09.01.16 r.) przed godziną 17.00. Dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Szubinie mężczyzna został uderzony tasakiem w głowę.

Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Z ich ustaleń wynikało, że do stojącego na ulicy pokrzywdzonego podszedł napastnik, wyciągnął z rękawa kurtki tasak, po czym bez powodu, dwukrotnie uderzył nim w głowę pokrzywdzonego. Wskazany sprawca, mieszkaniec Szubina, został zatrzymany przez funkcjonariuszy już po kilku minutach, nieopodal miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli przy nim narzędzie przestępstwa.

Napastnik został przewieziony na komisariat i zbadany alkomatem. Badanie wykazało, że w chwili popełnienia przestępstwa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego oraz opinii lekarskiej, którą wydał biegły po przebadaniu pokrzywdzonego, prokurator zdecydował o przedstawieniu podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa.

Wczoraj (11.01.2016 r.) policjanci doprowadzili mieszkańca Szubina do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mundurowi wystąpili z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego, wniosek ten poparł także prokurator. Także wczoraj odbyło się posiedzenie sądu, na którym 53-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony