Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzuty za kradzież ponad 3 ton paliwa

Data publikacji 12.01.2016

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi czterem osobom, którym legniccy policjanci przedstawili zarzuty kradzieży z cystern łącznie ponad 3 ton paliwa. Sprawcy na bocznicy kolejowej otwierali cysterny, z których wcześniej przepompowywano olej do zbiorników w bazie paliw, a następnie wyciągali resztki oleju napędowego, który pozostał w cysternach. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, prowadząc postępowanie w sprawie kradzieży paliwa z cystern stojących na jednej z bocznic kolejowych w powicie legnickim, przedstawili zarzuty 4 osobom, podejrzanym o ten przestępczy proceder.

W trakcie czynności ustalono, że czterej mieszkańcy okolicznych miejscowości, w okresie od lipca do września ubiegłego roku, kradli z cystern kolejowych olej napędowy. Sprawcy otwierali cysterny, z których wcześniej przepompowywano olej do zbiorników w bazie paliw, a następnie bańkami wyciągali resztki oleju napędowego, który pozostał w cysternach.

W ten sposób udało im się ukraść około 3,3 tys. litrów paliwa o łącznej wartości hurtowej kilkunastu tysięcy złotych. Podejrzanym, za kradzieże grozić teraz może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym gdzie trafiało skradzione paliwo.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony