Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za oszustwa "na policjanta”

Data publikacji 18.01.2016

Wynikiem współpracy świętochłowickich kryminalnych z policjantami z województwa lubelskiego było zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 29 i 25 lat podejrzanych o oszukiwanie seniorów metodą na tzw. policjanta. Sprawcy wpadli zaraz po tym, jak po raz kolejny dopuścili się wyłudzenia pieniędzy. Grozi im za to 8 lat więzienia.

W grudniu w Świętochłowicach doszło do próby wyłudzenia pieniędzy od starszej kobiety metodą na tzw. policjanta. Świętochłowiczanka do tego stopnia uwierzyła oszustom, że poszła do banku, aby zrobić przelew na wskazane przez nich konto. Dzięki czujności i szybkiej reakcji pracownika banku, przelew został zablokowany, a pokrzywdzona 77-latka powiadomiła o wszystkim policjantów. Jak się później okazało, oszuści podjęli próbę wypłaty przelanych przez seniorkę pieniędzy w placówce bankowej w Lublinie.

Natychmiast nawiązana została współpraca z miejscowymi policjantami w celu ustalenia i zatrzymania sprawców wyłudzenia. Oszuści wpadli, gdy po raz kolejny usiłowali wypłacić pieniądze, które wpłynęły na obsługiwane przez nich konto. Pochodziły one od 83-letniego mieszkańca Warszawy, którego oszukali na 130 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnego dnia zostali przewiezieni do świętochłowickiej komendy. Usłyszeli już zarzut oszustwa, za co grozi im kara 8 lat więzienia. Na razie podpisywać będą listę osób dozorowanych.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Pobierane odciski palców od zatrzymanego
  • Policjant wyprowadza zatrzymanego z radiowozu

Film Zatrzymani za oszustwa na „policjanta”

Pobierz plik Zatrzymani za oszustwa na „policjanta” (format mp4 - rozmiar 10.17 MB)

Powrót na górę strony