Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne zimowisko w Wielkopolsce

Data publikacji 20.01.2016

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które rozpoczęły w Wielkopolsce właśnie ferie zimowe, policjanci zorganizowali pokazy i działania profilaktyczne nad poznańską Maltą. Do akcji włączyli się także woprowcy, strażnicy miejscy, strażacy, ratownicy medyczni oraz swarzędzkie morsy.

Nad poznańskim Jeziorem Maltańskim 19 stycznia br. zorganizowano akcję profilaktyczną dla dzieci „Bezpieczne zimowisko 2016”. W przedsięwzięcie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu włączyły się: Komisariat Wodny Policji w Poznaniu, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 Państwowej Straży Pożarnej, Ratownicy Medyczni i Straż Miejska.

Kilkadziesiąt dzieci, uczestniczących w półkoloniach organizowanych na terenie Malta SKI, oglądało pokazy ratowania ludzi, którzy chodząc po lodzie, wpadli do zimnej wody. Pełne napięcia i akcji prezentacje nie byłyby możliwe bez udziału swarzędzkich morsów, dla których kąpiele w wodzie o temperaturze 2 stopni Celsjusza są przyjemnością. Najmłodsi z zaciekawieniem podziwiali metody ratowania ludzi prezentowane przez policjantów i woprowców.
 
Po pokazach u brzegu jeziora maluchy wraz z opiekunami zostali zaproszeni przez organizatorów na ognisko, gdzie czekała na nich niespodzianka – maskotka wielkopolskiej Policji sierżant Pyrek. Policjanci i ratownicy medyczni omówili z dziećmi zasady zachowania się w razie wypadku na stoku narciarskim. Edukacja przeplatana była z zabawą. Najwięcej frajdy sprawił najmłodszym rozgrzewający taniec z sierżantem Pyrkiem. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

(KWP Poznań / dpb)

  • Policyjny pies i jego opiekun przygotowują się do akcji
  • Skok do przerembla
  • Ratowanie tonącego w lodowatej wodzie człowieka
  • Ratowania wychłodzonego człowieka
  • Edukacja z zabawą przy ognisku
  • Rozgrzewający taniec z sierżantem Pyrkiem

Film Bezpieczne zimowisko w Wielkopolsce

Opis filmu: bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, bezpieczne ferie, niebezpieczny lód, bezpieczeństwo na stoku

Pobierz plik Bezpieczne zimowisko w Wielkopolsce (format mp4 - rozmiar 6.36 MB)

Powrót na górę strony