Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne patrole narciarskie dbają o bezpieczeństwo na stokach Dolnego Śląska

Już od kilku dni na Dolnym Śląsku policjanci pełnią służbę na terenach narciarskich i trasach zjazdowych. Funkcjonariusze na stokach w powiecie jeleniogórskim, kłodzkim oraz lubańskim dbają o bezpieczeństwo wszystkich amatorów „białego szaleństwa”. W trakcie spotkań z najmłodszymi narciarzami policjanci przypominają o konieczności jazdy na nartach w kasku.

Jak co roku na stokach województwa dolnośląskiego pojawiły się policyjne patrole narciarskie. W tym roku funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo na stokach trzech powiatów:

• jeleniogórskim, w miejscowościach Karpacz, Szklarska Poręba i Dziwiszów,
• kłodzkim, w miejscowościach Zieleniec, Sokolec, Czarna Góra, Jugów i Rzeczka,
• lubańskim, w miejscowości Świeradów Zdrój.

Do głównych zadań patroli pełniących służbę na stokach, należy przede wszystkim eliminowanie zdarzeń na trasach zjazdowych, związanych z łamaniem reguł ruchu narciarskiego, a w rejonach miejscowości wypoczynkowych niedopuszczenie do kradzieży i przywłaszczania sprzętu zimowego, włamań do pojazdów i ich kradzieży. Ponadto, policjanci podczas spotkań z najmłodszymi zwrócą uwagę na bezpieczną zabawy na śniegu oraz przypomną o konieczności jazdy na nartach w kasku.

Do patroli narciarskich w ramach akcji „Bezpieczny stok” w sezonie zimowym 2015/2016 dedykowanych zostało 55 funkcjonariuszy z w/w jednostek, z czego 14 z nich posiada uprawnienia FIS (instruktora, pomocnika). Ponadto, funkcjonariuszy z Kłodzka wspomagać będą koledzy z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którzy na własnym terenie mają aktualne remonty tras.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony