Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast odzieży - podrobione banknoty

Według ustaleń funkcjonariuszy, w pewnym mieszkaniu na jednym z osiedli w Krakowie - Nowej Hucie, miała znajdować się odzież z podrobionymi metkami znanych światowych marek. Mieszkanie miało spełniać rolę magazynu, z którego trefne ubrania trafiały do nabywców poprzez portale internetowe. W przeszukiwanym lokalu zamiast typowanego towaru znaleziono podrabiane banknoty o wartości około 250 tys. złotych.

Krakowscy policjanci prowadzący sprawę z zakresu przestępczości gospodarczej, weryfikowali informacje dotyczące handlu podrabianą odzieżą. Kilka dni temu, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami z VII komisariatu Policji w Krakowie postanowili sprawdzić ten trop i przeszukać wytypowane mieszkanie, zajmowane przez 31-letniego mężczyznę.

Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze natrafili jednak nie na odzież, a na 250 sztuk banknotów o nominale 100 euro -  łącznie około 25 tys. złotych. Ponieważ istniało co do nich prawdopodobieństwo, że mogą być fałszywe, zostały zabezpieczone i przekazane do ekspertyzy.  Bardzo szybko okazało się, że rzeczywiście są to falsyfikaty. Banknoty, chociaż dobrze podrobione, miały m.in. te same numery seryjne i błędy w hologramach.  

Do sprawy został zatrzymany 31- letni mężczyzna, u którego znaleziono fałszywki. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty dotyczące posiadania i wprowadzania do obiegu podrobionych banknotów euro. Za to przestępstwo może mu grozić  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na brak spójności składanych wyjaśnień przez zatrzymanego, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(KWP w Krakowie / ak)

  • Podrobione banknoty
  • Podrobione banknoty euro

Film Fałszywe banknoty euro

Pobierz plik Fałszywe banknoty euro (format mp4 - rozmiar 31.91 MB)

Powrót na górę strony