Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano linię produkcyjną podrobionych zabawek

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, podczas kontroli centrum handlowego, zabezpieczyli prawie 4 tysiące sztuk zabawek z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm, oferowanymi do sprzedaży przez 52-letnią obywatelkę Chin. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 273 tysiące złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły zabawki w jednej z firm. Właścicielką tej firmy okazała się 52-letnia obywatelka Chin.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia części zabawek. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim zabawki ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Następnie policjanci udali się do miejsca zamieszkania 52-latki. Tam natknęli się na linię produkcyjną do wytwarzania zabawek z bezprawnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że prawie 4000 sztuk zabawek zabezpieczonych na stoisku handlowym oraz w miejscu zamieszkania kobiety ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę ponad 273 tysięcy złotych.

Zatrzymana obywatelka Chin już wcześniej była notowana za podobne czyny. Teraz  52-latka będzie odpowiadała za wprowadzanie do obrotu rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi, a także za nanoszenie takich znaków na produkowany towar, za co zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony