Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust usłyszał 101 zarzutów

Data publikacji 26.01.2016

Małopolscy policjanci chrzanowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli postępowanie przygotowawcze w sprawie oszusta internetowego oferującego na portalu aukcyjnym telefony komórkowe. Mieszkaniec Libiąża usłyszał 101 zarzutów. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy powiatowej Policji w Chrzanowie otrzymali sygnały o oszuście internetowym oferującym do sprzedaży telefony komórkowe. Jak wstępnie ustalili na jednym z portali interesowych pojawiły się oferty kupna telefonów komórkowych w okazyjnych cenach. Zainteresowane osoby przesyłały pieniądze na wskazane konto jednak telefonów nigdy nie otrzymały.

W trakcie prowadzonej sprawy małopolscy policjanci wytypowali sprawcę oszustw. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Libiąża. Jak ustalili policjanci w okresie pomiędzy kwietniem 2013 roku a lipcem 2015 roku mężczyzna oszukał w ten sposób 101 osób z terenu całej Polski.

Przestępca usłyszał 101 zarzutów oszustwa internetowego i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony