Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o kradzież sprzętu elektronicznego o wartości co najmniej 100 tys. złotych

Data publikacji 26.01.2016

Wrocławscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzewanych o liczne kradzieże towaru z magazynu jednej z firm. U jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli laptopy, tablety, monitory, projektory, statywy, latarki i baterie oraz inny sprzęt. Skradzione mienie sprzedawane było m.in. poprzez internetowe portale ogłoszeniowe i aukcyjne. Dwie osoby już usłyszały zarzuty. Na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli również u podejrzanych 76 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonej realizacji sprawy operacyjnej, ustalili i zatrzymali 4 mieszkańców powiatu wrocławskiego i trzebnickiego, w wieku od 33 do 39 lat. Byli oni pracownikami firmy, w której dochodziło do kradzieży towaru.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych laptopy, tablety, monitory, projektory, statywy, latarki i baterie oraz inny sprzęt o łącznej wartości około 50 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, realizując dalsze czynności w tej sprawie, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili na chwilę obecną już dwóm zatrzymanym zarzuty kradzieży mienia na łączną kwotę ponad 25 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie w dalszym ciągu policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

Według ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, do kradzieży w magazynie dochodziło na przestrzeni 2014 i 2015 roku. Funkcjonariusze podejrzewają, że łupem sprawców mógł paść sprzęt o łącznej wartości co najmniej 100 tys. złotych.

Przypomnijmy, że za kradzież w świetle kodeksu karnego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli u podejrzanych środki pieniężne na kwotę 76 tys. złotych.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Film Podejrzewani o kradzież sprzętu elektronicznego o wartości co najmniej 100 tys. złotych

Pobierz plik Podejrzewani o kradzież sprzętu elektronicznego o wartości co najmniej 100 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 30.12 MB)

Powrót na górę strony