Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali maszynę wartą 100 tys. złotych

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież maszyny wartej ponad 100 tysięcy złotych. Odzyskane przez funkcjonariuszy urządzenie trafiło już do właścicieli – obywateli Niemiec. Podejrzany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

18 grudnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież frezarko-wiertarki laserowej o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło w lutym minionego roku w Norymberdze podczas targów elektrotechniki. Wówczas z jednego z pawilonów skradziono frezarko-wiertarkę. Właściciel o sprawie nie poinformował Policji.

Sprawca kradzieży nie pozostał jednak bezkarny. Poznańscy policjanci dotarli do skradzionego urządzenia. Na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że w Poznaniu pewien mężczyzna, próbuje sprzedać maszynę, przywiezioną z Niemiec o znacznie zaniżonej wartości. Funkcjonariusze od razu zaczęli podejrzewać, że urządzenie może pochodzić z przestępstwa. Ich przypuszczenia się potwierdziły.

W ramach współpracy z funkcjonariuszami z Niemiec, polscy policjanci ustalili właścicieli maszyny i poinformowali ich, że należące do nich urządzenie znajduje się w Polsce. 14 stycznia br. właściciel sprzętu przyjechał do Poznania. Po złożeniu zeznań w komendzie, odebrał sprzęt.

Podejrzany 31- latek, mieszkaniec Poznania, odpowie teraz za kradzież. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony