Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 26.01.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościanie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Podczas przeszukania wynajmowanego przez nich domu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 400 sztuk sadzonek. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci kryminalni z Kościana już od pewnego czasu zajmowali się weryfikacją informacji dotyczących osób związanych ze środowiskiem narkotykowym. Z posiadanej wiedzy kryminalnych wynikało, iż  w jednym z domów na terenie gminy Krzywiń jest prowadzona uprawa krzewów konopi indyjskich. Ponadto ustalono, iż dom jest wynajmowany przez mieszkańca Poznania. Zebrane materiały doprowadziły do tego, że 23 stycznia br. doszło do zatrzymania na gorącym uczynku prowadzenia uprawy konopi indyjskich dwóch mężczyzn.

Podczas przeszukania domu, policjanci odkryli wewnątrz profesjonalnie przygotowane pomieszczenia oraz sprzęt  służący do uprawy np. wentylatory oraz lampy grzewcze. Poza tym u 38-latka ujawniono woreczek foliowy z zawartością marihuany. Łącznie zabezpieczono 400 sztuk sadzonek. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im kara do 8 lat więzienia. Wobec jednego z nich sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Według policyjnych szacunków z zabezpieczonych roślin można by wyprodukować co najmniej 6 kilogramów marihuany o wartości blisko 90 tys. złotych.

(KWP Poznań / mś)

Powrót na górę strony