Policjant z Kwidzyna Wicemistrzem Europy w brazylijskim jiu-jitsu

W ubiegłym tygodniu w stolicy Portugalii - Lizbonie, odbyły się Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Województwo pomorskie reprezentował policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, asp. Mirosław Kwiatkowski, zawodnik Tiger Gold Team Kwidzyn, który stanął na podium jako wicemistrz Europy.

W dniach 20-24 stycznia 2016 roku w Lizbonie odbyły się Mistrzostwa Europy w brazylijskim jiu-jitsu, które zostały zorganizowane przez IBJJF (International Brazilian Jiu-Jitsu Federation) i były jedną z największych imprez w tej konkurencji na świecie. W pięciodniowej rywalizacji o medale, w kilkunastu klasach, począwszy od białego pasa przez niebieski, purpurowy, brązowy, aż do czarnego i w różnych kategoriach wagowych, walczyło aż 3517 zawodników.

Funkcjonariusz wydziału kryminalnego asp. Mirosław Kwiatkowski w mistrzostwach Europy rywalizował w klasie Brown Master 2 (pas brązowy ) w kategorii ciężkiej (heavy) i w sobotę 23 stycznia br. po kilku ciężkich starciach ze swoimi rywalami wywalczył srebrny medal, po czym stanął na podium jako wicemistrz Europy. Złoto w tej kategorii przypadło brytyjczykowi Dawidowi Mintho, a na trzecim stopniu podium stanęli Abdeslam Berkane ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Christo Diszew z Bułgarii.

Asp. Mirosław Kwiatkowski od 12 lat służy w Policji, sztuki walki trenuje od 2003 roku, a jego koronnym stylem jest właśnie jiu-jitsu.

Ogromne gratulacje dla Mirka, ponieważ w Polsce osoby, mogące pochwalić się medalem mistrzostw Europy w brazylijskim jiu-jitsu, wciąż można policzyć na palcach jednej ręki. Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych wygranych walk.