Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał Skarb Państwa na ponad pół miliona złotych

Pół miliona złotych - na taką stratę naraził Skarb Państwa zatrzymany przez włocławskich policjantów 34-latek. Mężczyzna wpadł, gdy przewoził autem kilkaset paczek papierosów bez akcyzy. W użytkowanych przez niego garażach mundurowi ujawnili dodatkowe „fanty”. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 9 tys. paczek papierosów bez akcyzy, a także około 400 kg liści i krajanki tytoniowej.

Włocławscy policjanci podejrzewali, że pewien 34-latek może przewozić swoim autem papierosy bez znaków skarbowych akcyzy. Wczoraj (26.01.16), po południu, u zbiegu ul. Chopina i Al. Królowej Jadwigi, policjanci zatrzymali do kontroli jadącego seatem toledo mężczyznę. Okazało się, że w bagażniku włocławianin przewoził ponad 3 tys. paczek papierosów różnych marek, bez polskiej akcyzy.

Policyjne działania nie zakończyły się tylko na tym ustaleniu. Okazało się, że 34-latek użytkuje jeszcze dwa garaże, w których mogły znajdować się „trefne” towary. I w tym przypadku przypuszczenia okazały się słuszne. W jednym z pomieszczeń, policjanci ujawnili 32 worki z liścmi i tytoniem, natomiast w drugim znajdowało się blisko 6 tys. paczek papierosów. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 9 tys. paczek papierosów, a także około 400 kg liści i tytoniu.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za posiadanie papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Swoim czynem uszczuplił Skarb Państwa na ponad pół miliona złotych. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka grzywna.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • Policjant i zabezpieczone przedmioty
  • Policjant i zabezpieczone przedmioty
  • Policjant i zabezpieczone przedmioty

Film Oszukał Skarb Państwa na ponad pół miliona złotych

Pobierz plik Oszukał Skarb Państwa na ponad pół miliona złotych (format mp4 - rozmiar 12.18 MB)

Powrót na górę strony