Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy zatrzymani

Data publikacji 27.01.2016

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali 2 mężczyzn, którzy dokonywali rozbojów na poznańskim Grunwaldzie. Ich ofiarami padli dwaj małoletni chłopcy i młoda kobieta. Teraz podejrzani odpowiedzą przed sądem za swoje czyny. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

W listopadzie i grudniu 2015 r. do grunwaldzkiego komisariatu zgłosili się rodzice małoletnich, na których dokonano rozbojów. 12 i 14-letni chłopcy zostali siłą zmuszeni do oddania telefonów komórkowych i słuchawek, które posiadali przy sobie. Chłopcom grożono i zostali pobici. Po powrocie do domów powiedzieli o tych przykrych zdarzeniach swoim rodzicom, którzy natychmiast zgłosili ten fakt w Komisariacie Policji Poznań Grunwald. W styczniu br. zgłosiła się kolejna ofiara rozboju. Była to 20-letnia kobieta, która przechodząc przez park została zaatakowana przez 2 mężczyzn, którzy siłą odebrali jej telefon komórkowy.

Już po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia grunwaldzcy kryminalni rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców rozboju. Po wpłynięciu kolejnych informacji o podobnych zdarzeniach dokonanych na terenie miasta, policjanci zaczęli podejrzewać, że sprawcami zgłoszonych przestępstw są te same osoby.

Funkcjonariusze szybko wytypowali i zatrzymali 2 mężczyzn. W mieszkaniu jednego z nich, podczas przeszukania policjanci znaleźli skradzione słuchawki. Natomiast jeden z utraconych telefonów znajdował się w lombardzie. Kryminalnym udało się odzyskać wszystkie zrabowane rzeczy ze zgłoszonych zdarzeń. Podczas zatrzymania znaleźli również inne telefony komórkowe, które mogą pochodzić z przestępstw. Teraz grunwaldzcy kryminalni będą ustalać ich właścicieli.

Za przestępstwa, których dokonali zatrzymani mężczyźni grozi nawet 12 lat więzienia. Usłyszeli już zarzuty prokuratorskie. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP Poznań / mś)

Film Rozbójnicy zatrzymani

Opis filmu: Napad, rozbój

Pobierz plik Rozbójnicy zatrzymani (format mp4 - rozmiar 6.93 MB)

Powrót na górę strony