Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, nielegalny alkohol i tytoń

Data publikacji 03.02.2016

Nowotomyscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat. W ich mieszkaniach znaleziono amfetaminę oraz sporą ilość nielegalnego alkoholu i tytoniu. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyśle już od pewnego czasu sprawdzali informacje na temat osób mogących mieć związek z posiadaniem większej ilości narkotyków. 26 stycznia br. kryminalni weszli do jednego z wcześniej wytypowanych mieszkań na terenie Nowego Tomyśla. Wewnątrz zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania mieszkania, na wiszącej półce w kuchni, policjanci znaleźli porcelanowy pojemnik wewnątrz którego znajdowały się woreczki foliowe z amfetaminą. Chwilę później mundurowi natrafili na kolejną porcję narkotyków. Tym razem znajdowały się one w plastikowym pojemniku - jabłuszku. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 70 gramów amfetaminy.

Dzień później funkcjonariusze z Nowego Tomyśla sprawdzili kolejne mieszkanie, w którym także zabezpieczyli amfetaminę. To jednak nie koniec. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i piwnicznych kryminalni zabezpieczyli dodatkowo 60 litrów czystego spirytusu oraz 18 kilogramów krajanki tytoniowej, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymano 36-latka, który najprawdopodobniej zaopatrywał swojego młodszego kolegę w narkotyki.

Mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. 31-latkowi za posiadanie narkotyków grozi kara nawet 3 lat więzienia. Natomiast jego starszemu koledze za posiadanie i udzielanie narkotyków oraz posiadanie nielegalnego alkoholu i tytoniu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP Poznań / dpb)

  • Policjant przegląda tytoń bez znaków akcyzy
  • Zabezpieczona amfetamina
  • Zabezpieczona amfetamina

Film Narkotyki, nielegalny alkohol i tytoń

Opis filmu: alkohol bez polskich znaków akcyzy, amfetamina, nielegalny tytoń

Pobierz plik Narkotyki, nielegalny alkohol i tytoń (format mp4 - rozmiar 3.62 MB)

Powrót na górę strony