Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili wyłudzenie 125 tys. złotych kredytu

Data publikacji 04.02.2016

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę. Marcin D. w jednej z placówek bankowych próbował wyłudzić kredyt w wysokości 125 tys. złotych. 35-latek posłużył się sfałszowanym dokumentem, mającym świadczyć o zdolności kredytowej. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej wolskiej komendy, pozwoliły zapobiec wyłudzeniu blisko 125 tysięcy złotych na szkodę jednego z banków.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który zgłosił się po kredyt o podanej wysokości. Do dokonania oszustwa mężczyzna posłużył się sfałszowanym dokumentem, mającym świadczyć o zdolności kredytowej, który złożył wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki finansowej.

Policjanci zatrzymali 35-letniego Marcina D. w banku przed wypłaceniem umówionej kwoty. Tym samym funkcjonariusze zapobiegli dokonaniu przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa.

W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ak)

Powrót na górę strony