Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli ponad 80 tys. złotych i pojechali do stolicy

Data publikacji 04.02.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trójce mężczyzn, którzy ukradli kasetkę z pieniędzmi należącymi do matki jednego z nich. Zabrali ze sobą ponad 80 tys. zł. i pojechali z tą kwotą do Warszawy. Tam zaskoczyli ich policjanci, którzy zatrzymali mężczyzn zanim ci zdążyli wydać większość pieniędzy.

Trzej mężczyźni w wieku 18-19 lat w niedzielę (31.01.2016) późnym wieczorem, weszli do mieszkania matki jednego z nich. Wyłamali zamek w drzwiach, a następnie ukradli metalową kasetkę, w której znajdowały się 82 tysiące złotych. Zgodnie ze swoim planem, młodzi mężczyźni zaraz po zdobyciu pieniędzy pojechali pociągiem do stolicy, aby się tam zabawić.

W tym czasie nowomiejscy kryminalni zaczęli pracować nad kradzieżą. Bardzo szybko ustalili gdzie przebywają mężczyźni i przy udziale i wsparciu kolegów z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie zatrzymali złodziei. Mężczyźni, zanim zostali zatrzymani, zdążyli wydać ponad 15 tys. zł. na gry hazardowe i alkohol. Pozostale pieniędze w większości odzyskano.

W trakcie dalszej pracy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki i udzielał ich trójce sprawców z Nowego Miasta Lubawskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i udzielania narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Cała czwórka przyznała się do zarzucanych im czynów.

Nowomiejski sąd zdecydował o zastosowaniu wobec dwóch 18-latków trzymiesięcznego aresztu. Wobec dwóch pozostałych mężczyzn zastosowany został dozór policji z zakazem opuszczania kraju.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony