Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli nielegalne wyroby tytoniowe

Data publikacji 05.02.2016

Policjanci z Dąbrowy Górniczej przejęli nielegalną kontrabandę. Śledczy zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. U dwóch 30-letnich wspólników policjanci zabezpieczyli ponad 31 tys. sztuk „lewych” papierosów, a u 69-latka - 110 tys. sztuk. Mężczyznom grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

W tym tygodniu policjanci z Dąbrowy Górniczej dwukrotnie przejęli nielegalną kontrabandę. Na ul. Kasprzaka policjanci z zespołu wywiadowców prewencji dąbrowskiej komendy skontrolowali dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat, którzy siedzieli w zaparkowanym volkswagenie. Okazało się, że na tylnej kanapie oraz w bagażniku golfa znajdują się nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szybko też wyszło na jaw, że w garażu jednego z zatrzymanych mieszkańców Dąbrowy Górniczej znajduje się pozostała część kontrabandy. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie 31 200 sztuk "lewych" papierosów.

Dąbrowscy śledczy zatrzymali także innego posiadacza fałszywych wyrobów tytoniowych. Nielegalne używki mundurowi znaleźli najpierw w szafce ubraniowej 69-latka, znajdującej się w szatni pracowniczej jednego z dąbrowskich przedsiębiorstw, a następnie w jego mieszkaniu w Będzinie. W sumie u mężczyzny policjanci przejęli prawie 110 000 sztuk papierosów niewidomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymanym mężczyznom grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony