Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji

Data publikacji 09.02.2016

Ideą przedsięwzięć charytatywnych jest bezinteresowna pomoc, dzięki której przyczyniamy się do szerzenia dobra. Taka intencja towarzyszyła komitetowi organizacyjnemu II Charytatywnego Balu Policji Dolnośląskiej, który swoim patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Celem balu było zebranie środków na wsparcie rodziny asp. szt. Marka Dziakowicza, który w lipcu 2015 r. zginął ratując ludzkie życie.

Dolnośląska Policja od wielu lat jest inicjatorem szeregu przedsięwzięć, które przyczyniają się do niesienia pomocy. Rok temu odbył się I Bal Charytatywny Policji Dolnośląskiej w Zamku na Skale w Trzebieszowicach. Zbierano wówczas środki na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz pokrycie kosztów rehabilitacji mieszkanki Ząbkowic Śląskich Dominiki Dyl, która od urodzenia cierpi na wiele schorzeń. Dziewczynka od 2011 r. za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu jest honorową policjantką.

II Charytatywny Bal Policji Dolnośląskiej odbył się 5 lutego 2016 r. w przepięknych i stylowych salach Zamku Książ pod Wałbrzychem. Honorowy patronat nad balem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Celem balu było zebranie środków na wsparcie rodziny asp. szt. Marka Dziakowicza, funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który w lipcu 2015 r. zginął ratując ludzkie życie.

Szacownych gości przybyłych na bal, w sali Maksymiliana, witał honorowy posterunek wystawiony przez Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu. Bal rozpoczął się Polonezem skomponowanym przez Wojciecha Kilara do filmu „Pan Tadeusz” w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Poloneza poprowadzili tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Organizatorzy balu przygotowali wiele atrakcji. Historię Zamku Książ przybliżył przewodnik turystyczny, pasjonat historii – Andrzej Gaik.

Podczas nocnego zwiedzania zamku Biała i Czarna Dama rywalizowały w straszeniu gości, przechodzących po zakamarkach zamku. Z niemałym zachwytem wysłuchano recitalu stypendystki Prezydenta Miasta Wałbrzycha - Anny Rudnickiej, która wykonała utwory z repertuaru Edith Piaf. Goście balu tańczyli przy utworach muzycznych zagranych przez Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dyrekcją kom. Adama Witiwa.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana loteria fantowa. Wszyscy mieli nadzieje na główna wygraną, jaką był tygodniowy pobyt na Lazurowym Wybrzeżu. Prowadzący II Charytatywny Bal Policji Dolnośląskiej - dziennikarz Rafał Pawłowski z wrodzona swadą i poczuciem humoru zachęcał wszystkich do kupowania losów.

Dzięki wielkim sercom darczyńców na rzecz rodziny Marka udało się zebrać kilka tysięcy złotych.

Wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc i wsparcie podziękował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński oraz Komitet Organizacyjny II Charytatywnego Balu Policji Dolnośląskiej.

(KWP we Wrocławiu / ak)

 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #1
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #15
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #14
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #13
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #2
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #3
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #4
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #5
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #6
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #7
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #10
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #9
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #8
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #12
 • II Charytatywny Bal Dolnośląskiej Policji #11
Powrót na górę strony