Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zabójstwa dla 18-latki

Data publikacji 10.02.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej w Garwolinie i z KWP zs. w Radomiu, w ramach śledztwa Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, ustalili i zatrzymali podejrzaną o zabójstwo 62-letniego mężczyzny. Wobec 18-latki został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa dla policjantów miała początek w godzinach popołudniowych w ostatni piątek. Wówczas funkcjonariusze z Garwolina dostali zgłoszenie, że w okolicy miejscowości Podebłocie kierujący autem potrącił sarnę. Jednak na miejscu tego zdarzenia w przydrożnym rowie odnaleziono nie tylko truchło sarny, ale także ciało mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi. Niestety, mężczyzna już nie żył. Niezwłocznie wszczęto czynności pod kątem zabójstwa. Śledczy skrupulatnie zabezpieczyli ślady na miejscu znalezienia ciała 62-latka oraz rozpoczęli ustalenia operacyjne, które już w pierwszej dobie dały wskazówki, dotyczącego tego, kto może mieć bezpośredni związek ze zgonem mężczyzny.

Policjanci zatrzymali w sobotę wieczorem 18-latkę z terenu powiatu garwolińskiego. Do zatrzymania doszło w Radomiu, dokąd dziewczyna zdążyła się przemieścić.

Zabezpieczone ślady i zgromadzony materiał dowodowy dał prokuraturze podstawę do przedstawienia nastolatce zarzutu zabójstwa 62-latka. Już po jej zatrzymaniu, na podstawie kolejnych ustaleń, policjanci odnaleźli wyrzucone przez podejrzaną przy trasie dojazdu do Radomia zakrwawione ubrania oraz nóż, którym najprawdopodobniej miały zostać zadane śmiertelne rany. Przedmioty te zostały skierowane do specjalistycznych badań w laboratorium kryminalistycznym.

Do sprawy zatrzymano także inne osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Aktualnie mają one status świadka. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie prowadzi śledztwo, w ramach którego wyjaśniane będą wszystkie okoliczności tej sprawy, przede wszystkim dokładny motyw zabójstwa.

(KWP w Radomiu / ms)

Film Zarzut zabójstwa dla 18-latki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zarzut zabójstwa dla 18-latki (format flv - rozmiar 4.25 MB)

Powrót na górę strony